2021_Čtení z Turnových hájů

Festival OBNAŽENI Zrání

Čtení z Turnových hájů 14. 8. 2021 / od 20:00 / kostel sv. Kateřiny


vstupné: 100,-

PROCHÁZKA TURNOVÝM HÁJEM / EVA TURNOVÁ & TOMÁŠ HRADIL


Literárně-hudební večer se čtením z Turnových hájů a písněmi obou hudebníků.


EVA TURNOVÁ (Praha) - hudebnice, spisovatelka, překladatelka, výtvarnice. 

Vystudovala Filozofickou fakultu UK v Praze. Přeložila knihu Marka Vonneguta Expres do ráje, zfilmovanou verzi Červeného trpaslíka a několik dalších filmů a scénářů. Hrála ve filmech Jana Hřebejka, Petra Zelenky a Viktora Tauše. Působila jako baskytaristka v kapelách DG 307, Šílenství Mejly Hlavsy a The Plastic People of the Universe; v současnosti koncertuje s vlastní kapelou Eturnity. V posledních sedmi letech přispívá svými sloupky do časopisů Instinkt, Reflex, a Reportér pod názvem „Turnový háj“. Tyto hořkohumorné glosy, nabité jemnou ironií, vycházejí pod stejným názvem knižně.  Od roku 2018 uvádí brněnské divadlo Na provázku jejich dramatizaci. Od stejného roku začaly být  také pravidelně vysílány v pořadu Názory a argumenty na frekvenci Český rozhlas Plus.


Recenze:

Evina kniha je jako ideální milenka: útlá, stručná a výstižná.
Karel Schwarzenberg

Úžasné objevy, nápady, myšlenky a postřehy na malé ploše, ještě podané s vtipem. Od prvního přečteného sloupku s apetitem hltouna strašlivého z Galapág beru vše, co autorka napsala a nikdy jsem se nespletl. A zdaleka ještě nenasytil.
Radkin Honzák, psychiatr

   


TOMÁŠ HRADIL (Bystřice pod Hostýnem) – hudebník, cestovatel a básník, dramaturg a producent. 

Po studiích na FF MU v Brně žil a tvořil v Holandsku, Německu, Francii, Španělsku a Irsku. Věnuje se autorské umělecké tvorbě, produkci koncertů a festivalů. 

Frontman holešovského Chorchestru. V současnosti působí v kapelách Los Perdidos, Heda Pěňová a podílí se na projektu zhudebněné poezie 

I. M. Jirouse „I vši“. Od 2017 zároveň na sólové dráze.