2021_Still life

Festival OBNAŽENI Zrání

Taneční choreografie Still life in the city / 13. 8. 2021 v 18:00, sídliště Březenecká + 14. 8. 2021 v 11:30, u Armabetonu v Chomutově

Taneční choreografie Still life in the park / 14. 8. 2021  v rámci Procházky Zrání


vstup: volný

STILL LIFE IN THE CITY A STILL LIFE IN THE PARK /  NICOLE BEUTLER

krátká choreografie Nicole Beutler 

STILL LIFE IN THE CITY a STILL LIFE IN THE PARK jsou rituálem ke zpomalení v nečekaném zákoutí města. Tento prstencový tanec inspirovaný choreografií Reifentanz (1927) choreografické osobnosti Bauhausu Oskara Schlemmera, vytváří prostor pro imaginaci. Tato poetická intervence je úzkostlivou mikro podívanou pohrávající si s časem a prostorem. Tanečníci s dřevěnými prstenci vzdávají hold přírodním silám a pomalejšímu tempu. Jejich přesné pohyby evokují obrazy vycházejícího slunce a půlměsíce. Planety kroužící kolem sebe, které se nikdy nedotknou.
Choreografka Nicole Beutler adaptovala jednu scénu z představení 4: STILL LIFE do skupinové manifestace ve veřejném prostoru. 4: STILL LIFE (2013) od Nicole Beutler Projects je dílo inspirované základními tvary Bauhausu: čtvercem, trojúhelníkem a kruhem. Choreografka Nicole Beutler se ponořila do historie tance a destilovala z ní základní ingredience tanečního duetu mezi mužem a ženou. Takto vytvořila pět scén, jakýchsi zátiší, abstraktních maleb na bílém plátně, ve kterých těla a objekty zkoumají napětí mezi vedením a následováním, bojem a spojováním, vzdáleností a intimitou. STILL LIFE IN THE CITY a STILL LIFE IN THE PARK jsou adaptací jedné ze scén a to scény s dřevěnými prstenci a vzdává hold kruhu. 

Nicole Beutler (Německo, 1969) je choreografka a režisérka tvořící a sídlící v Amsterdamu. Její mnohotvárné taneční, textové, hudební a obrazové kompozice podporují kritickou reflexi nad lidskou existencí. Umění Nicole Beutler vždy souvisí se světem a otevírá nový prostor v našem myšlení. Jedinečný hlas současného divadla v Holandsku. 

www.nicolebeutlerprojects.nl

Pro Obnaženi ZRÁNÍ je tento projekt adaptován s osmi českými nebo v Čechách působícími tanečními profesionály a bude k vidění jak ve verzi STILL LIFE IN THE CITY (13. 8. na sídlišti a 14. 8. dopoledne v centru) stejně jako STILL LIFE IN THE PARK (14. 8. během Procházky ZRÁNÍ).

choreografie: Nicole Beutler

tančí: Marjolein Vogels, Benjamin Kahn, Klára Alexová, Tereza Lenerová, Nikola Križková, Miroslav Kochánek, Andreia Rodrigues, Petra Hauerová, Daniela Voráčková, Kim Jun Wan, Jan Březina